طراحی در پروژه‌های فنی را می‌توان به عنوان اولین و شاید مهمترین قدم تعریف کرد. برنامه‌ریزی و طراحی نقشه شبکه می‌تواند کارکرد صحیح و همیشگی شما را با کیفیت، امنیت و سرعت بالا تضمین کند. در صورت عدم تحقق این امر، سازمان شما متحمل خسارات و از دست رفتن اطلاعات، کندی شبکه و یا تقبل هزینه‌های اضافه در تامین تجهیزات خواهد شد. شرکت برسا در اولین قدم، اقدام به نیازسنجی کرده و بسته به اندازه و نوع پروژه اقدام به ارائه مشاوره و طراحی خواهد کرد و با متخصصین خود بعد از عقد قرارداد در زمان مشخص و برنامه‌ریزی شده اقدام به اجرا و تحویل پروژه خواهد نمود.

تقسیم‌بندی طراحی شبکه

طراحی شبکه به دو بخش طراحی اکتیو و طراحی پسیو تقسیم می‌شود. در طراحی پسیو از نرم‌افزارهای طراحی شبکه برای پیاده‌سازی محل نودها، مسیرهای کابل‌کشی و تمامی جزئیات دیگر در نقشه استفاده شده و در اختیار نیروهای اجرایی پسیو شبکه قرار داده می‌شود. در طراحی اکتیو شبکه ساختار منطقی شبکه قبل از پیاده‌سازی طراحی می‌شود. این ساختار نرم‌افزارها، سرویس‌ها، ارتباطات و سایر موارد را تدوین کرده و برای اجرا آماده می‌شود.

خدمات طراحی اکتیو

در طراحی اکتیو شبکه، فلوچارت ارتباطات شبکه طراحی و نقشه و مستندات ارائه خواهد شد. نرم‌افزارهای موردنیاز، سرویس‌های شبکه، سخت‌افزار مناسب برای سرورها، روترها و سوییچ‌های مدیریتی Core و Access، لایه‌های موردنیاز دسترسی و سیستم تلفن تحت شبکه و ارتباطی تعیین خواهد شد.

خدمات طراحی پسیو

در طراحی پسیو شبکه، نقشه با کمک نرم‌افزار طراحی و به کارفرما ارائه خواهد شد. در این نقشه مسیر بستر زیرساخت، ترانک‌های زمینی و هوایی و مسیر ارتباطی بین سرورها مشخص خواهد شد.  نودها و پریزها، رک‌ها و تجهیزات موجود در اتاق سرور و دیتاسنتر جانمایی شده و نودها و رک‌ها و پچ پنل شماره‌گذاری خواهند شد.

  • اشتراک گذاری:

همین حالا برای دریافت خدمات گروه برسا اقدام به برقراری تماس نمایید.